Jdi na obsah Jdi na menu
 

Rodová historie výroby smyčců firmy WINKLER

hulka-nuz-2.jpgVše začalo v roce 1952, kdy Jaroslav Winkler nastoupil do učení na výrobu hudebních nástrojů při závodě Cremona Luby u Chebu. Učil se u mistrů Josefa Vávry - houslaře, Ivana Rohožky - kytaráře, Bohumila Pechara - smyčcaře a vyučil se hudebním nástrojařem. Po vyučení byl mistrem dílny v závodě Cremona. 

    

V roce 1979 nastoupil syn Vladimír Winkler do stejné školky jako otec Jaroslav, kde tehdy dělal mistra p. Oubrecht a učil se výrobě smyčců. 

    hulka-hoblik2.jpgV roce 1998 šel do učení k mistru Petrovi Hnilicovi zástupce třetí generace hudebních nástrojařů David Winkler, aby pokračoval v rodinné tradici - výrobě kvalitních smyčců. Veškerá doba, strávená všemi členy rodiny v učení přinesla do rodinné výroby smyčců mnoho umu a zkušeností, díky kterým firma produkuje velmi dobrou kvalitu, která přitahuje zájem zákazníků.

         Firma WINKLER vyrábí veškeré smyčce pro housle, violy, violončela a kontrabasy od školních až po mistrovksé výrobky, které vyváží do celého světa. Mezi zákazníky firmy patří např. hudebníci Teplické filharmonie či hudebníci v Singapuru, kde má firma významné odbytiště.

 

Naše firma Vám smyčec také opraví.